Gierki

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Blog zabawa i nauka (6)Ludzie prowadzą różne gry ze sobą. Ale nie chodzi o to, że są złośliwi, czy że manipulują innymi, chodzi o to, że lubią się zabawić.
Dziś bardzo są popularne gry zespołowe, gdzie całe firmy idą na jakąś szkołę przetrwania albo zamykają się w pokojach, gdzie muszą znaleźć klucz do rozwiązania zagadki. To są gry dla dorosłych. Ich popularność bazuje na instynkcie ludzkim, który mówi, że człowiek lubi się bawić. Dzieciaki mają swoje zabawki i gry komputerowe czy telewizyjne, a dorośli wolą bardziej wysublimowane i ekstremalne gry.
Niektóre sporty to też pewnego rodzaju gry. Dziś szachy czy bilard należą do dyscyplin olimpijskich, a przecież kiedyś grało się w nie w bardzo kameralnym gronie w domu lub w klubie.
Wszystkie gry mają cechę wspólną, którą jest potrzeba towarzysza zabawy. Samemu można grać tylko w gry, gdzie drugą stroną jest komputer, ale i tak jest to walka przeciw komuś lub czemuś. To może być wyścig z czasem lub pokonanie siebie z poprzedniej rundy. Chodzi o to, żeby zdobywać punkty.

Zobacz także pozostałe wpisy: