E-sport

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Blog zabawa i nauka (9)Sport ma różne oblicza, jako że świat idzie do przodu to i sport nie odbiega od nowych trendów. Znamy już doskonale najrozmaitsze dyscypliny uprawiane na boisku, hali czy też kortach. Jednak od kilku lat kultura masowa nie oszczędza także aktywności fizycznej. Powstał tzw. e-sport, w którym zawodnicy walczą na ekranach komputerów. Nie potrzeba już silnych nóg, szybkości, doskonałej kondycji, ale przede wszystkim zwinnych palców.
Co jest fenomenem e-sportu? Warto wspomnieć, iż za takie profesjonalne klikanie w klawiaturę dostaje się niebanalne sumy pieniędzy. Staje się także idolem tysięcy miłośników gry, którzy pragną naśladować ulubieńców. Poza tym sport łączy ludzi nie tylko na boisku. Gracze zawierają trwałe przyjaźnie i wspierają się także poza ekranem komputera. Nieustanne realizowanie swojej pasji prowadzi do zredukowanie efektów stresu w szkole. Zawodnik nie wpada w złe towarzystwo, a narkotyki i alkohol są im obce.
Reasumując nie wolno zabraniać dzieciom wszystkiego. Jeżeli widzimy, że granie sprawia im radość powinniśmy ich wspierać. Wspieranie oznacza także trzymanie ręki na pulsie i dbanie o zdrowie pociechy.

Zobacz także pozostałe wpisy: